Förtroendevalda

Kommunfullmäktige

Kommunfullmäktige är kommunens högsta beslutande församling och beslutar om den kommunala servicen, hur den ska finansieras och följas upp.

Länkar:
Kallelser, handlingar och protokoll
Webb-TV från kommunfullmäktige

Uppdrag (64 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Bråkenhielm Catharina S Ledamot 1
Andrén-Karlsson Britt-Marie S Ledamot 2
Hansson Roger S Förste vice ordförande 3
Buhr Ulla S Ledamot 4
Skoglund Eva S Ledamot 5
Hutter Alexander S Ledamot 6
Petersson Anne-Marie S Ledamot 7
Nielsen Jörgen S Ledamot 8
Östling Elsie-Marie S Ledamot 9
Husberg Lotta S Ersättare 10
Melin Agneta S Ersättare 11
Heimburger Inger S Ersättare 12
Buhr Lars-Olov S Ersättare 13
Edvinson Bo S Ersättare 14
Kolni Anne M Ledamot 15
Larsson Robert M Ledamot 16
Arnell Anders M Ledamot 17
Eriksson Tommy M Ledamot 18
Talje Hilden M Ledamot 19
Gustafsson Maths M Ledamot 20
Talje Ingemar M Ledamot 21
Gustafsson Anna M Ersättare 22
Pettersson Nils M Ersättare 23
Bengtsson Håkan M Ersättare 24
Kjellberg Jan W M Ersättare 25
Larsson Lars C Ledamot 26
Sörkvist Maria C Ledamot 27
Peterson Daniel C Ledamot 28
Hermansson Gun-Britt C Ledamot 29
Bagge Ulla-Britt C Ledamot 30
Pettersson Börje C Ledamot 31
Kristensson Peter C Ersättare 32
Stein Johan C Ersättare 33
Hedenblad Reinhold C Ersättare 34
Kinle Leif SD Ledamot 35
Oscarsson Martin SD Ledamot 36
Johansen Kristoffer SD Ledamot 37
Dyfverman Maritha - Ledamot 38
Vakant SD Ledamot 39
Vakant SD Ledamot 40
Vakant SD Ersättare 41
Vakant SD Ersättare 42
Vakant SD Ersättare 43
Pernervik Hans - Ordförande 44
Relfsson Michael FO Ledamot 45
Berglin Andreas FO Ledamot 46
Gunnarsson Aina FO Ersättare 47
Ragnar Els-Marie FO Ersättare 48
Almroth Veronica L Ledamot 49
Gustafsson Susanne L Ledamot 50
Sjölinder Irma L Ledamot 51
Gustavsson Jan L Ersättare 52
Tollesson Pernilla L Ersättare 53
Nordqvist Kia MP Ledamot 54
Reteike Martin MP Ledamot 55
Kedbäck Ulla MP Andre vice ordförande 56
Andersson Susanne MP Ersättare 57
Kedbäck Sten-Inge MP Ersättare 58
Persson Anders KD Ledamot 59
Kihl Kent KD Ledamot 60
Sörvik Rolf V Ledamot 63
Tenghede Anders V Ledamot 64
Janson Lena V Ersättare 65
Vakant V Ersättare 66