Förtroendevalda

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2018-10-15 - 2022-10-15

Kommunfullmäktige är kommunens högsta beslutande församling och beslutar om den kommunala servicen, hur den ska finansieras och följas upp.

Länkar:
Kallelser, handlingar och protokoll
Webb-TV från kommunfullmäktige

Uppdrag (63 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Melin Agneta S Ersättare 11
Buhr Ulla S Ledamot 4
Kedbäck Ulla MP Andre vice ordförande 56
Talje Hilden M Ledamot 19
Pettersson Nils M Ersättare 23
Kinle Leif SD Ledamot 35
Ragnar Els-Marie FO Ersättare 48
Sörkvist Maria C Ledamot 27
Vakant SD Ersättare 42
Gustafsson Susanne L Ledamot 50
Bråkenhielm Catharina S Ledamot 1
Bengtsson Håkan M Ersättare 24
Janson Lena V Ersättare 65
Arnell Anders M Ledamot 17
Skoglund Eva S Ledamot 5
Larsson Robert M Ledamot 16
Nordqvist Kia MP Ledamot 54
Husberg Lotta S Ersättare 10
Vakant SD Ledamot 40
Petersson Anne-Marie S Ledamot 7
Nielsen Jörgen S Ledamot 8
Kristensson Peter C Ersättare 32
Kolni Anne M Ledamot 15
Gunnarsson Aina FO Ersättare 47
Pettersson Börje C Ledamot 31
Kedbäck Sten-Inge MP Ersättare 58
Buhr Lars-Olov S Ersättare 13
Kjellberg Jan W M Ersättare 25
Gustafsson Anna M Ersättare 22
Stein Johan C Ersättare 33
Östling Elsie-Marie S Ledamot 9
Vakant V Ersättare 66
Talje Ingemar M Ledamot 21
Hermansson Gun-Britt C Ledamot 29
Persson Anders KD Ledamot 59
Larsson Lars C Ledamot 26
Andersson Susanne MP Ersättare 57
Johansen Kristoffer SD Ledamot 37
Bagge Ulla-Britt C Ledamot 30
Sjölinder Irma L Ledamot 51
Heimburger Inger S Ersättare 12
Gustavsson Jan L Ersättare 52
Eriksson Tommy M Ledamot 18
Almroth Veronica L Ledamot 49
Edvinson Bo S Ersättare 14
Gustafsson Maths M Ledamot 20
Relfsson Michael FO Ledamot 45
Reteike Martin MP Ledamot 55
Tollesson Pernilla L Ersättare 53
Hedenblad Reinhold C Ersättare 34
Dyfverman Maritha - Ledamot 38
Vakant SD Ledamot 39
Berglin Andreas FO Ledamot 46
Oscarsson Martin SD Ledamot 36
Andrén-Karlsson Britt-Marie S Ledamot 2
Kihl Kent KD Ledamot 60
Sörvik Rolf V Ledamot 63
Peterson Daniel C Ledamot 28
Hutter Alexander S Ledamot 6
Tenghede Anders V Ledamot 64
Vakant SD Ersättare 41
Vakant SD Ersättare 43
Pernervik Hans - Ordförande 44