Förtroendevalda

Kommunfullmäktige

Kommunfullmäktige är kommunens högsta beslutande församling och beslutar om den kommunala servicen, hur den ska finansieras och följas upp.

Länkar:
Kallelser, handlingar och protokoll
Webb-TV från kommunfullmäktige

Uppdrag (66 st)

EfternamnFörnamnPartiUppdragOrdningsnummer
Gadde Kerstin S Ledamot 1
Bråkenhielm Catharina S Ledamot 2
Andrén-Karlsson Britt-Marie S Ledamot 3
Hansson Roger S Förste vice ordförande 4
Buhr Ulla S Ledamot 5
Skoglund Eva S Ledamot 6
Hutter Alexander S Ledamot 7
Petersson Anne-Marie S Ledamot 8
Nielsen Jörgen S Ledamot 9
Östling Elsie-Marie S Ersättare 10
Husberg Lotta S Ersättare 11
Melin Agneta S Ersättare 12
Heimburger Inger S Ersättare 13
Buhr Lars-Olov S Ersättare 14
Kolni Anne M Ledamot 15
Larsson Robert M Ledamot 16
Arnell Anders M Ledamot 17
Eriksson Tommy M Ledamot 18
Talje Hilden M Ledamot 19
Gustafsson Maths M Ledamot 20
Arnell Martha M Ledamot 21
Talje Ingemar M Ersättare 22
Gustafsson Anna M Ersättare 23
Pettersson Nils M Ersättare 24
Bengtsson Håkan M Ersättare 25
Larsson Lars C Ledamot 26
Sörkvist Maria C Ledamot 27
Peterson Daniel C Ledamot 28
Hermansson Gun-Britt C Ledamot 29
Bagge Ulla-Britt C Ledamot 30
Pettersson Börje C Ledamot 31
Kristensson Peter C Ersättare 32
Stein Johan C Ersättare 33
Hedenblad Reinhold C Ersättare 34
Kinle Leif SD Ledamot 35
Oscarsson Martin SD Ledamot 36
Johansen Kristoffer SD Ledamot 37
Dyfverman Maritha - Ledamot 38
Vakant SD Ledamot 39
Vakant SD Ledamot 40
Vakant SD Ersättare 41
Vakant SD Ersättare 42
Vakant SD Ersättare 43
Pernervik Hans FO Ordförande 44
Relfsson Michael FO Ledamot 45
Berglin Andreas FO Ledamot 46
Gunnarsson Aina FO Ersättare 47
Ragnar Els-Marie FO Ersättare 48
Almroth Veronica L Ledamot 49
Gustafsson Susanne L Ledamot 50
Sjölinder Irma L Ledamot 51
Gustavsson Jan L Ersättare 52
Tollesson Pernilla L Ersättare 53
Nordqvist Kia MP Ledamot 54
Reteike Martin MP Ledamot 55
Kedbäck Ulla MP Andre vice ordförande 56
Andersson Susanne MP Ersättare 57
Nilsson Fanny MP Ersättare 58
Persson Anders KD Ledamot 59
Marcelind Ragnwi KD Ledamot 60
Marcelind Ove KD Ersättare 61
Kihl Kent KD Ersättare 62
Sörvik Rolf V Ledamot 63
Tenghede Anders V Ledamot 64
Janson Lena V Ersättare 65
Vakant V Ersättare 66